„Nem olyan, mint egy értelmes felnőtt, hanem mint egy éretlen óvodás.
Még teljesen kialakulatlan, még nem döntötte el, hogy tűzoltó legyen, vagy trolibusz.
Ezért talán megbocsájtható neki, hogy az OPNI-ba kerülés előtt olyasmiket beszél, amit értelmes ember nem. Kétségtelen, hogy az állapota folyamatosan romlani fog, de a hamarosan megnyíló zártosztályon majd megóvják tőle a társadalmat!”
Ugyan, melyikünkkel ne esne meg rendszeresen, hogy a világnézetével homlokegyenest ellentétesen beszél? Mert Marcival bizony rendszeresen megesik. A hozzászólások közt fel is hívták a figyelmét, hogy nem ez az első lámpavasas-munkatáboros kiszólása ennek a hithű liberális demokratának. Az egyik, munkatáborozáson kiakadt reakcióra válaszolva próbálta még menteni a menthetőt, de ez igencsak vérszegény lett, főleg az elvei és a véleménye közti ellentmondások tükrében:
ha valaha lenne munkatábor, fix, hogy nem a kezdeményezőinek egyike, hanem az ellene küzdők egyike lennék
Hiába, ha egyszer egy ízig-vérig progresszív emberjogi harcossal elszalad a ló, hamar megmutatkoznak a háttérképzések során megörökölt Lenin-fiús reflexek.
...valahogy mindig egyre nagyobb szerepben tűnik föl mögötte a bejáratott balliberális módszertan, és egyre kevésbé hihető az „ügyes, okos, aranyos, képzett fiatalok, akik saját maguk összehozták” dajkamese.
Gulyás Márton számos tiltakozásban, illetve tiltakozási célú akcióban vett részt. Ezen eseményeket követően Gulyás Mártont néhány esetben garázdaság bűntettének elkövetése miatt elítélték a bíróságon.
2013 májusában Markó Iván Az ember tragédiája című táncszínházi adaptációjának bemutatóján bekiabálásokkal zavarta meg a tapsot a Pesti Magyar Színházban. Társaival azt követelték, hogy Markó adjon számot arról a 130 millió forintról, amelyet előző évben kapott a Magyar Fesztivál Balett a rendkívüli kormányzati intézkedésekre szolgáló tartalékból.
2014 januárjában megzavarta a holokauszt nemzetközi emléknapján tartott megemlékezést a Holokauszt Múzeumban. A rendezvényen arra kérte Rétvári Bence államtitkárt, hogy a kormány ne állítsa fel a Szabadság téren a német megszállás áldozatainak emlékművét.
2014 nyarán Gulyás Márton állítása szerint a DK, „Ellenállás napja” című rendezvényén inzultálták, és megverték őt a Demokratikus Koalíció szimpatizánsai miután a „Cigányozás helyett baloldali megoldást” feliratú táblával tiltakozott.
2016-ben Gulyás Márton tiltakozásképpen eltávolította a választási iroda tábláit, ami miatt később 41 800 forint bűnügyi költség megfizetésére kötelezték.
2016 júliusában amikor a budapesti Városligetben a ligetvédőkkel együtt tiltakozott, állítása szerint eltörték az ujját, ugyanakkor a biztonsági emberek állítása szerint Gulyás Márton sebesítette meg őket azzal a vágóeszközzel, mellyel elvágta az építkezés területére történő betekintést akadályozó ponyvát.
2017-ben 300 óra közmunkára ítélték Gulyás Mártont a Sándor-palota festékkel történő megrongálásában betöltött szerepe miatt.
„Aki mindezeket – és a norvég alap által támogatott intézményeket – el akarja tiporni, remekül céloz. Ugyanis ez az igazi ellenzék”
– e szavakkal Tamás Gáspár Miklós tette helyre a „civilek” közéletben betöltött szerepét.
Szőke Emil:
megbámulva
zeng a ma
se éjjele se nappala
mégis magáért magát kacagja
oldalágra
amiként bámulva
- kedélyre is váltakozva -
áll a vártán
rajta - csakis rajta
a sok mihaszna nagyja
- van jel elég
hogy a mának sok a baja -
rajta- csak rajta
körbe- karikában
a sok remek mutatványban
tisztességre mégsem találva
lett lelt sok-sok gyáva
és báva ott bátornak mondva
...kiknek van még takargatnivalója
harap is így mind már magába- magában –
2017. 06. 08.