A nagy átverés...
Csalás és hazugság a népszavazás!
Semmi köze a migránsokhoz...
csak a folytatólagos országkirabláshoz nyújtasz segítséget!
...nékem szántásra csak pár hold jutott...
urak villái bezzeg itt százaival
s bennük nagyobb tavak nyújtóznak -
így is
ott kell majd egyszer hagynod
a jólét nyűgeit
és a magasabb-felhőkbe nyúló házadat! – (szőke)
Most és itt!
„...mit tegyenek azok, akik nem egyszerűen felesleges pénzkidobásnak tartják a „kötelező betelepítésről" szóló népszavazást, és nem is csupán kommunikációs trükknek, hanem nettó aljasságnak és gazemberségnek. Mi a jobb, kérdeztem tőlük, hogyan lehet a csalást minimalizálni: ha elmegyünk, és érvénytelenül szavazunk, vagy azzal teszünk jót, ha el sem megyünk, hanem ennél hasznosabb, kellemesebb, vagy éppen színvonalasabb programot választunk.
Valamivel többen voltak azok, akik azt válaszolták, hogy ne menjünk el szavazni, mert ezzel azt is kifejezzük, hogy ez a népszavazás a mi pénzünkön ugyan, de nem rólunk szól. Valamint, jelzés arra nézvést, hogy ezzel a kormánnyal még ilyen szinten sem vállalunk közösséget.
A másik „tábor" azt mondta, hogy érvénytelen szavazatot kell leadni, ha meg még szaftos rajzokkal is színesítjük a szavazólapot, az egyértelmű üzenet a kormánynak, hogy mit gondolunk erről az egészről. Akik az érvénytelen szavazás mellett érveltek, úgy gondolták, hogy így kisebb a csalás lehetősége.
Azok után ugyanis, akik nem mennek el szavazni, ott maradnak az üres, kitöltetlen szavazólapok, amelyekkel a szavazás után a Fidesz által delegált szavazóköri tagok azt csinálnak, amit akarnak.
Tizenegyezer szavazókör van, és már korábban is lehetett tudni, hogy a demokratikus ellenzék parlamenti frakcióval rendelkező pártjainak nem lesz 11 ezer embere arra, hogy a szavazás tisztaságát ellenőrizze.
(Mostanra kiderült: szavazókörök csak egyharmadában lesz nem kormánypárti delegált.)
A legérdekesebb az volt – már amennyiben ideillő az érdekes kifejezés - hogy kiindulási pontot, miszerint a kormány(párt) elcsalja, vagy megpróbálja elcsalni a népszavazást, egyetlen válaszoló sem kérdőjelezte meg. Mindenki „alapvetésnek tartotta", hogy megpróbálnak csalni, és a legtöbben abban is egyetértettek, hogy ez minden bizonnyal sikerül is nekik. Az az opció fel sem vetődött senkiben, hogy a kiindulás, vagyis, hogy „csalni fognak/próbálnak", megkérdőjelezhető lenne.
Előbb a Facebookon, majd a tájékoztatással foglalkozó – vagyis, nem a kormányhoz közeli - újságokban és televíziókban is lehetett olvasni és látni, hogy a választási iroda vezetőjének ajánlására gyakorlatilag csalásra buzdítják a szavazókörök delegáltjait. Azt ajánlják nekik, hogy bizonyos esetekben a választó által bizonyosan érvénytelennek szánt szavazatot is fogadják el érvényesnek. Látszólag technikai kérdésről van szó, vagyis, hogy az ikszet alkotó két vonal hol metszi egymást – körön belül, vagy kívül -, ám valójában a szavazókörökben segédkezők megítélésén múlik, hogy mely szavazat érvényes, és melyik az, amelyik nem.
Akinek eddig kételyei lettek volna, mostanra az ő számára is kiderülhetett, hogy ezzel a népszavazásnak csúfolt szomorújátékkal nem szabad semmilyen közösséget vállalni.
üresség és e masszában
préselődik a kedv
jórészt magából eredményelt
mára örvények példájára
védett
a fordítva megjárt eredet...
„Arányos-e ok s okozat
jogosan megkérdezheted”
...dereng?
Elibém így tárulnak a dolgok
összevisszáin a cinkos napok
mit csiszolni- toldani kell
”meggyújtani kell
s oltani
és rózsaszín szemüveget
véve nézni – csak úgy lehet” – (szőke)
2018. 09. 21.