Adja meg (úgysem adja meg),
hogy ne veszítsem el soha.”
Mert hát ki bírhat az idővel?
Ilyen isten van-e?
/mire is népszavaztunk? - mire ment el 20 milliárd?/
Az alaptörvény elfogadása során a parlament eljárási szabálytalanságokat követett el – véli Sólyom László volt köztársasági elnök - írta az ATV.hu. (2012-ben)
Kolláth György ügyvéd szerint ez felveti az új alkotmány közjogi érvénytelenségét. Az egyházügyi törvényt ugyanis ilyen hibák miatt semmisítette meg az Alkotmánybíróság.
Az alkotmányozási folyamatot is sokan bírálták, így törvényszerű volt, hogy az elfogadása után is sokan támadták az alaptörvényt.
Az alaptörvény január elsejei hatálybalépése után nem sokkal Sólyom László fogalmazott meg kritikákat a HVG-ben. A volt köztársasági elnök szerint az alaptörvény elfogadása körül is anomáliák vannak, például a zárószavazás előtti érdemi módosítás szégyene is megesett vele.
Kolláth György ügyvéd szerint az 1994 óta érvényben lévő Házszabály alapján érvénytelenítette az Alkotmánybíróság az egyházügyi törvényt is. A képviselők ugyanis durván és tudatosan megsértették a törvényalkotás Házszabályban rögzített rendjét, amikor érdemben változtattak a törvényen, amikor már nem lehetett volna – mondja. Az alaptörvény esetében is ez történt.
„Az elfogadás napján, április 18-án, csak egy képviselő, egy frakcióvezető tizenöt módosító indítványt nyomott be, amikor már nem tehette volna meg, magyarul semmibe vették a törvényalkotás rendjét, azokat a szabályokat, amik az Országgyűlésre vonatkoznak” – fogalmazott Kolláth György.
Szerinte ezért alkotmánysértő az alaptörvény elfogadási módja.
Úgy kell tekinteni rá, mintha nem létezne, és érdemi vizsgálat nélkül kell semmisnek tekinteni.
„Szörnyű is ez a helyzet, mert ez azt jelenti – rossz humorral –, hogy Magyarországon januárban életbe lépett valami, ami halva született: Szörnyű” – mondta.
Kolláth György szerint ezt minél előbb korrigálni kell, ugyanis ha valami közjogilag érvénytelen, akkor az nem létezik, így a rá épülő törvények sem és ennek következtében összedől a jogállami rendszer. (forrás: ATV)
...volt valami változás ez ügyben? - vagy lemaradtam valamiről?
Nos, a hazai alkotmányozók tehát a legalitás talaján állva akartak egy gyors váltást, s mindettől társadalmi változást reméltek. Abban bíztak, hogy az alkotmányozás végleges lesz. A gond az, hogy két, vegyíthetetlen opciót próbáltak meg vegyíteni: a jogi kontinuitásét és a társadalmi diszkontinuitásét.
Szőke Emil:
távozz Sátán!
S mit szólnál
ha a régi láng perzselne ujjá?
Csak ragadd vígan a perc gyümölcsét
míg teheted még...
mondd- mihez köt a vágy – azt nézd
hamisságod útján a nád sem hajladozóbb
arat a tél s felperzseli a tavasz – azt hol
rég-kígyóit már melengeti idő
s a rám zuhogó havat se tűri már oldalam
...fogd magad és ints búcsút! – könyöklő
e lét s a víg feszülettel szakad...
„Ha van: jó – ha nincs- akkor is jó”?
- hol kérni is nehéz
- hol lelked sem szelídebb azért
csak vénülőbben... jónak áraként?
2016. 12. 14.