Magam-emésztő

...csonkán elevenedett kép. Keretez egy fennakadt sikolyt (!)

 

 

Orbán és pszichopata társai...

- megjelentél előttem:

idegenül mert valamilyen átkozott betegség

zsákba tette múltam”

s most folytatásnak itt Te

megint – ó gyönge lélek én

...most kezdődnél nekem – előzmények nélkül?

 

Mottó: „soha nem hazudtam az embereknek” (Orbán mondta a CNN amerikai televízió...)

A pszichopátia lehet egy tartós személyiségvonás, ma- ez már kivétel nélkül a hatalomban lévő minden személy tulajdonsága (mintha egy kísérletre kiválogatva lennének), akik orvosi értelemben nem tekinthetők betegnek. Mégis, ha az egyesek nézzük és külön-külön elemezzük - az adott személy viselkedését, életvezetését hosszasan jellemezhetik, befolyásolhatják...

Hallottunk, ismerhetünk házasságszédelgőket, hírhedt csalókat, állandóan ígérgető, kölcsönt kölcsönre halmozó „üzletembereket”. Akik a törvénnyel ugyan nem kerülnek összeütközésbe, valahogy mindig megússzák (pláne, ha a törvényeket ők maguk hozzák), de nagyon messze állnak a törvénytisztelettől, becsületességtől, mások jogainak figyelembe vételétől, az igazmondástól, a felelősségteljes viselkedéstől, és a társadalmi normák tiszteletben tartásától. Ellenben előszeretettel használnak ki másokat, szeretnek kitűnni, szerepelni.

Él bennük a feltűnési vágy, kíméletlenül tudnak hazudni és átverni másokat. Mindezt belátás nélkül teszik, képtelenek átérezni, hogy mások kárára vannak. Soha nem izgulnak, ha lopnak, ha tartozásuk van, mert sem bűntudatot, sem megbánást nem éreznek.

A feszültségüket azonnal a környezetükre ürítik, emiatt sem szoronganak.

Hihetetlenül manipulatív emberek (különösen nagy ebben az egyeske, akit Orbánnak hívnak (azután jön Lázár és Rogán és a talpasaik: a „németszilárdok”), az empátiájuk csak addig terjed, míg felmérik, mit szeretne hallani a másik fél. Ezt gyorsan megteszik, és a reakciójuk sokszor lefegyverző, megtévesztő, míg a sértett fél gyanútlanul besétál a csapdájába. Ezért is vágnak át sokadszorra másokat... (és itt a felsorolástól eltekintenék, mert oldalakon keresztül írhatnám...)

Ők egyáltalán nem érzik át, mit okoznak ezzel, nincs belátásuk, nincs bennük megbánás. Gyakori a felelőtlen viselkedés, ittas vezetés, gyorshajtás, költekezés, melynek nincs fedezete.

Nem szeret, nem szorong, nem tanul"!

(Nem árulok zsákbamacskát, a Fidesz nyerte a hazugságok aranyérmét, toronymagasan...)

...ez egy folyamatosan bővülő lista, és csak röviden utalva a felsorolásban (ami elmúlt, de ami előttünk még, az sokkal rosszabb lesz:

 

Orbán Viktor (1998. április 9., Magyar Nemzet) –

Soha többé ne legyen olyan kormányfője Magyarországnak, aki nyugodtan kijelentheti: rajta kívül nincs más alternatíva. Aki ezt állítja, az nem kormányozni, hanem uralkodni akar.”

Orbán Viktor (2010) “A Fidesz az egyetlen kormányképes erő.”

Lett Magyarországnak olyan kormányfője, mely nem kormányozni, hanem uralkodni akar, legalábbis saját bevallása szerint.

Orbán Viktor (2007. június 29., orbanviktor.hu) “Elhárult egy fenyegető alkotmányos válság veszélye. Jó oka volt az OVB-nek, hogy végre tudomásul vegye, Magyarország olyan ország, ahol az Alkotmánybíróság döntései mindenkire kötelezőek. Nincs kibúvó, kiskapu, ez a magyar demokrácia egyik vastörvénye.”

2010. november 16-án a korábban alkotmányellenesnek ítélt, és az Alkotmánybíróság által megsemmisített különadót újra elfogadta a parlament, egyúttal szavaztak az Alkotmánybíróság jogköreinek csökkentéséről, ezzel a Fidesz megszegte “a magyar demokrácia egyik vastörvényét”.

Orbán Viktor (2007. ősz) “A történelmi szövetség első lépése a népszavazás. A világosan kifejeződő népakaratnak senki sem állhat ellen, ha mégis, a nép kezében a döntés, milyen módon szerez érvényt világosan kifejezett, demokratikus akaratának.”

2010-ben a kormányfő már az alkotmányról sem kérte volna ki a nép véleményét, úgy fogalmazott: “nem híve”, és csökkentette a népszavazásra bocsátható kérdéskörök számát. Azzal indokolta: “azért választják meg a képviselőket, hogy a mindenkire tartozó fontos kérdésekben döntsenek, és csak kivételes esetben forduljanak a választókhoz”.

Tehát az a népközpontú szemlélet, amivel kampányolt, hamisnak bizonyult.

Tállai András (2008. július 28., www.fidesz.hu) “A sorozatban negyedik – nagy hitelminősítő intézet általi – leminősítés egyértelműen mutatja: gazdasági fordulatra van szükség. Magyarországot, a magyar gazdaságot újra növekedési pályára kell állítani, ehhez azonban kiszámítható, hiteles és alkalmas gazdaságpolitikára van szükség. Minderre a jelenlegi kormány képtelen, ezért az előrehozott választás immár gazdasági kényszerré vált.”

Azonban a 2008-as leminősítés után 2010-ben, a Fidesz-kormány alatt is több hitelminősítő rontott Magyarország minősítésén.

Kósa Lajos (2010. szeptember 15.) “A hitelminősítők azt mondanak, amit akarnak, sokkal fontosabb, hogy a magyar választók mit akarnak.”

(2010. december 7.) “A nemzetközi hitelminősítők hitelvesztését igazolja, hogy korábban a jelenleg súlyos gondokkal küzdő Írország is kiváló minősítést kapott.”

Tehát a Fidesz szerint, ha az MSZP-kormány alatt minősítenek le, akkor az a kormány elhibázott gazdaságpolitikája miatt van, ha azonban a Fidesz-kormány alatt minősítenek le, akkor a hitelminősítők egyszerűen hiteltelenek.

Orbán Viktor (2009. június 12., fidesz.hu) “A következő kormány kénytelen lesz újabb hitelt felvenni az IMF-től, mert a mostanit teljesen elkölti a Bajnai-kabinet. A szocialisták gyakorlatilag csődbe vitték az országot, így a következő kabinetnek nem lesz miből építkeznie.”

Fellegi Tamás (Orbán-kormány nemzeti fejlesztési minisztere, 2011. május 24., fidesz.hu) “A magyar állam 1,88 milliárd euróért szerezte vissza a 21,2 százalékos Mol-tulajdonrészt […] A részvényvásárlást a magyar állam a már korábban lehívott IMF-hitelből finanszírozza.”

Tehát a miniszterelnök igaztalan állításával szemben nem költötték el a hitelt, nem vitték csődbe az országot, és van miből építkezni.

Orbán Viktor (2009. november 10.) “Lesz 2010-ben egyszeri, nagyarányú adócsökkentés, ha a Fidesz kerül kormányra.”

Nem volt 2010-ben adócsökkentés. 2011-től ugyan megváltoztatták az adórendszert, de abban 1,5 millió alacsony keresetű embernek csökkent, míg csak a felső 700 ezernek nőtt a nettó bére.

Orbán Viktor (2010. február 8., Gazdasági Rádió) “Lényegében gyetértek azzal a kormányállásponttal, amely szerint a jelenlegi nyugdíjrendszer fenntartható, nincs szükség drasztikus beavatkozásra. Nem szükséges más modellekre áttérni, a mostani szisztémával el lehet menni még körülbelül 30 évig.”

A választási prospektusban ez olvasható: “a Fidesz megőrzi a nyugdíjak értékét és megvédi a nyugdíjpénztárakat”.

Kósa Lajos: (2010. október 10). “Rosszul működik a magánnyugdíjpénztár rendszer, a működési költsége duplája az államinak.”

2010. december 14-én a parlament elfogadta az új nyugdíjtörvényt, mely visszaléptette a magánnyugdíj-pénztári tagokat az állami rendszerbe, ezzel együtt a költségvetési egyenlegbe olvasztotta a megtakarításokat. Alig fél év alatt végbement a pálfordulás.

Orbán Viktor (2010. május 11.) “Az új kormány megalakulása után két héten belül érzékelhető javulás a közbiztonságban.”

2011. január 1. és június 30. között a regisztrált bűncselekmények száma 207 942, míg a 2010. év azonos időszakában 207 245 volt, tehát az új kormány megalakulása után nőtt a bűncselekmények száma, mely a közbiztonság javulását cáfolja.

Orbán Viktor (2010. szeptember 29., Az Este) “Ha úgy látjuk, hogy a költségvetésben szereplő 3,8 százalékos hiány nem tartható, akkor lépéseket fogunk tenni, de ez nem lesz az emberek számára megszorítás.”

Orbán Viktor (2011. január 14.) “Természetesen a kiadásokat csökkenteni kell. Bizonyos területeken a bevételeket növelni kell. De ez nem megszorítás.”

Matolcsy György (2011. szeptember 16.) “Mindannyian tudjuk, hogy az adóemelések az eltitkolt jövedelmekre vonatkoznak, tehát ez nem megszorítás.”

Ezt egy 750 milliárd forintos kiigazítási csomag bejelentésekor mondta, mely adó- és járulékemelést is tartalmazott, melyek nem csak az eltitkolt jövedelmekre vonatkoznak, tehát megszorítás. A kormány emellett pénzt vont ki az oktatásból, különadót, bankadót és chips-adót vetett ki. Mivel az érdemi bevételnövelést csak a magyar emberek és vállalatok jövedelmeinek lenyúlásával lehet elérni, így a bevételnövelés automatikusan megszorítást is jelent.

Orbán Viktor (2010. október 18.) “Mindenki jobban jár, mert az elmúlt húsz év legalacsonyabb jövedelemadóját vezetjük be.”

Lázár János “A rendszerváltozás óta először, a második Orbán-kabinet nem azoktól vett el pénzt, akiknek nincs, hanem azoktól, akinek tele van a zsebe.”

Az új adórendszerrel a magyar munkavállalók 40%-ának a bére veszített az értékéből még akkor is, ha 5%-os bruttó fizetésnövekedést feltételeztünk. Ezt azt jelenti, hogy kb. 1,5 millió ember járt rosszabbul. A legjobban kereső 700 ezer ember járt jobban. Tehát igaztalan az az állítás is, hogy “mindenki jobban járt”, és az is, hogy az állam a gazdagoktól vette volna el a pénzt.

Orbán Viktor (2010. december) “Az elmúlt esztendőben […] először Európában mi vezettük be a bankadót.”

A parlament 2004 novemberében fogadta el a hitelintézetek és pénzügyi vállalkozások különadójáról szóló törvényjavaslatot, amely 2005. január 1-jén lépett hatályba, és a Fidesz az akkori ellenzékben nyíltan támadta. Nem ők vezették be először a bankadót.

Orbán Viktor (2011. január 18., Bild újság) “A gazdaságunkba vetett bizalom továbbra is igen nagy. Ennek oka nem utolsósorban az új flat tax szabályozás: mindenkire vonatkozó 16 százalékos jövedelemadó, 10-19 százalékos társasági adó.

Emiatt sokan irigyelnek minket Európában, valóságos befektetési hullámmal nézünk szembe.”

A hibás kormányzati kommunikáció következtében (államcsődöt kiáltottak) 2010 nyarára Magyarország csődkockázata megugrott, a CDS felára a kétszeresére nőtt, és bekerült a befektetésre legkevésbé ajánlott tíz ország közé a világon. 2011 októberében pedig a világ kilencedik legnagyobb csődkockázatú ország lettünk, ami a befektetőket elriasztja, nem hogy vonzza.

Orbán Viktor (Országértékelő beszéd, 2011. február 14.) “A médiatörvény ürügyén támadást indítottak Magyarország ellen. A támadást visszavertük. […] Magyarország nem fogad el utasításokat az EU központjától.”

2011. március 7-én Neelie Kroes uniós biztos felügyeletében több ponton módosította a médiatörvényt.

Orbán Viktor (2011. március) “A parlamenti pártok képviselőivel egyeztetve teljes nemzeti egység alakult ki arról, hogy Magyarország ne mondjon le a független adópolitikáról, gazdaságpolitikájának középpontjában ugyanis az áll, hogy Közép-Európa, majd egész Európa legversenyképesebb adórendszerét építse fel.”

Mind az LMP, mind az MSZP azt állította, csak egy tájékoztatás hangozott el a kormány álláspontjáról, amelyet előzetesen nem egyeztettek a két párttal.

Szijjártó Péter (2011. március 10.) “A tandíj a Gyurcsány-korszakkal együtt megbukott. A szociális népszavazáson az emberek úgy döntöttek, hogy ne legyen tandíj a magyar felsőoktatási intézményekben, ez a célkitűzésünk, s az álláspontunk továbbra sem változott.”

Pokorni Zoltán (2011. március 14.) “Nem tervezi a kormány tandíj bevezetését a felsőoktatásban.”

Réthelyi Miklós (2011. március 17.) “A kormány sem tandíjat, sem képzési hozzájárulást nem tervez bevezetni a felsőoktatásban.”

A kormány az államilag finanszírozott helyek számát 53 ezerről 23 ezerre csökkenti. A közgazdasági, természettudományos és jogi képzéseknél megszűnik az államilag finanszírozott képzés – legalábbis ezt tartalmazza a legújabb felsőoktatási törvénytervezet.

Orbán Viktor

“Nem hazudtam soha az embereknek, mert egy politikus számára ez jelenti az egyetlen alapot ahhoz, hogy a közéletben maradhasson. A választók, illetve a közvélemény félrevezetése olyan dolog, amit soha nem lehet elfelejteni.”

Orbán Viktor “Arra a kérdésre, hogy hányszor lehet ugyanazzal a hazugsággal megvezetni egy országot, a politikatudomány nem ismeri a választ. A Fidesz ragaszkodik az egyenes beszédhez.”

Orbán Viktor még abban is hazudott, hogy nem hazudott!

Az Orbán-rendszer két alaphazugsága, hogy a nép - kétharmados többséget adva nekik - felhatalmazta őket mindarra, amit tesznek, illetve hogy "tragikus helyzetet" örököltek elődjüktől, a Bajnai-kormánytól - s ehhez képest lett "óriási vívmány", amit eddig teljesítettek.

Nézzük az első állítást. A kampány során Orbánék egy szót sem szóltak arról, hogy minden, a kormánytól addig független intézmény élére saját emberüket teszik majd, s azokat általában 9 évre be is betonozzák. Hogy úgy fogják átalakítani a közmédiát, hogy csak a kormánypártok emberei kerüljenek be ott is minden döntéshozó testületbe, s így a média csak őket szolgálja. Miközben a magántőkével működő médiát meg megfélemlítik: vagy minket támogatsz, vagy nem kapsz frekvenciát (lásd a Klubrádió ügyét.) Hogy az államfői posztra Sólyom László helyett olyan embert tesznek, aki mindig minden fideszes törvényt, előterjesztést aláír (s akivel szemben az egyetlen elvárásuk, hogy legalább a saját nevét helyesen le tudja írni, ha már mást nem is...) Hogy a külföldi magyaroknak nem pusztán a magyar állampolgárságot, de a magyarországi választójogot is megadják, noha nem itt élnek, nem itt adóznak, nem viselik itt döntéseikért a felelősséget. Hogy a törvénytervezeteknél az addigi, aprólékos előkészítés, a szakmai szervezetekkel való egyeztetés helyett egy olyan módszert választanak, ahol Orbánnak éjszaka eszébe jut valami, mire délelőtt egy fideszes képviselő benyújtja a kész törvénytervezetet, másnap meg a kétharmaddal (vissza-)élve már el is fogadják - noha persze később majd kénytelenek lesznek agyba-főbe módosítani, mert kiderül, hogy teljes hülyeség, ami nem működik... Hogy Polt Péter újbóli legfőbb ügyészi kinevezése után a főbírót meg kirúgják, s helyére a saját legbelsőbb körükhöz tartozó ember, Szájer József (volt Fidesz-frakcióvezető, az elmúlt években pedig a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője) feleségét nevezik ki, ezzel az igazságszolgáltatást is megpróbálva a Fidesz-KDNP befolyása alá helyezni. Hogy a gazdasági törvényeket is kétharmadossá teszik, nehogy a későbbi kormányok azokat megváltoztathassák, s így megpróbálhassák helyrehozni azt a gazdaságban, amit a Fidesz tönkretett. (Mit is mondott Orbán 2011 júniusában az osztrák Kronen Zeitungban? „Nem csinálok titkot abból, hogy a kétharmados gazdasági törvények területén megkötöm a következő tíz magyar kormány kezét.”) Hogy a magánnyugdíjpénztárakat megszüntetik, az ott felhalmozott pénzeket pedig egyszerűen elveszik (miközben persze korábban éppen ellenkezőleg: a nyugdíjak megőrzését ígérték.) És még lehetne sorolni a példákat bőven...

Ráadásul nem pusztán nem szóltak ezekről egy szót sem, hanem Orbán még a választási tv-vitára sem mert kiállni, nehogy véletlenül bármi is kiderüljön (mondjuk, látván 2006-os, Gyurcsánnyal szembeni pocsék teljesítményét, ez a saját szempontjából érthető volt)... Úgyhogy ne hivatkozzanak arra, hogy a nép erre felhatalmazta őket. A fenéket! A Fidesz-KDNP egyébként annyira fél attól, hogy kiderül, mi az emberek véleménye róluk és kormányzásukról, hogy immár a népszavazást sem engedélyezik - holott korábban, ellenzékben Orbán még nagy barátja, sőt követelője volt ennek a módszernek!

Ami a másik fő hazugságot, a gazdasági örökséget illeti, itt is ugyanez a helyzet. Az Orbán-csapat ugyan a kormányváltás után a szekrényekből kiesett "csontvázak" tömegéről beszélt, ám Bajnai Gordon volt miniszterelnök egy parlamenti vizsgálóbizottság előtt leszögezte: kormánya reálisan tervezte meg a 2010-es költségvetést, az abban szereplő 3,8 százalékos hiány mértékét, s a 7 százalékkal való (fideszes) riogatás komoly károkat okozott. Ehhez még annyit tett hozzá: a gazdasági folyamatok előrejelzése persze bizonytalan, a Bajnai-kabinet is látott kockázatokat, 130-140 milliárd forint értékben, s épp ezért a költségvetésben több mint 200 milliárdos tartalékot képzett. S milyen érdekes? Bajnai álláspontját erősítette meg az Orbán-kormány vádjaival szemben Brüsszel, az Európai Bizottság is. Olli Rehn, a testület pénzügyi biztosa ugyanis 2010. augusztus 29-én a Reuters hírügynökségnek adott nyilatkozatában kijelentette: noha voltak bizonyos költségvetési elcsúszások a korábbi magyar szocialista kormány hivatali idejének utolsó heteiben, azok korlátozottak voltak, s nem veszélyeztetik a pénzügyi konszolidációt. - Ezen elcsúszásokon kívül a bizottság nem tud semmiféle "csontvázról a szekrényben" - mondta Rehn. (Az Orbán-kormány működése nyomán persze ma már más a helyzet: a magyar gazdasági fejlemények immár tragédiával fenyegetnek. Csak két adat: 2010 áprilisában, a kormányváltáskor 264 forint volt az euró – 2012 elején 316. A csődkockázati felár akkor 1,7 százalék volt, az előbb említett időszakban 7,1 százalék.)

Orbánék másik gyakori hivatkozási pontja a gazdasági örökségben az államadósság. Orbánék 56 százalékos államadósság-szinten adták át 2002-ben a kormányzást a szocialistáknak, Bajnaiéktól 80 százalékkal kapták vissza. A különbség nagy, de ebben szerepet játszik a Medgyessy-kormány alatt az orvosoknak, tanároknak, ápolóknak adott 50 százalékos fizetésemelés, a 13. havi nyugdíj bevezetése, az autópályák építése: csomó olyan dolog, ami az emberek érdekében történt. (No meg persze a 2008-ban kirobbant gazdasági világválság terhei.) Orbánéknak viszont az örökül kapott 80 százalékos szintet sikerült felvinniük 2012-re 82 százalékra, méghozzá úgy, hogy az államadósság elleni küzdelmet közben legfőbb céljukká nyilvánították (ha ilyen a győzelem, milyen lesz vajon a vereség?), s hogy erre elköltötték a magánnyugdíjpénztáraktól (az emberek majdani nyugdíjából) elvett pénzek jó részét. Ráadásul a Bajnaiéktól átvett 80 százalékos államadósság-szint más országokkal összehasonlítva nem is kirívóan magas: az EU átlagán állt. Hogy az elmúlt másfél évben újra nőtt, annak fő oka a forint rohamos értékvesztése, amit pedig az Orbán-kormány gazdaságpolitikáját övező teljes kudarc, a hitelesség elvesztése magyaráz. Hadd idézzek itt is egy brüsszeli forrást: maga José Manuel Barroso, az EU-bizottság vezetője írta Orbánnak 2011 karácsonya előtti levelében, hogy a magyar gazdasági helyzet okai alapvetően a belső körülményekben keresendőek. Pedig Barroso konzervatív politikus, Orbánnal együtt az Európai Néppárt színeiben politizál, s mindig is nagyon szőrmentén bánt a jelenlegi magyar kormánnyal.

Így tehát Orbánék mindkét védekezési pontja hazug. Nem véletlen, hogy immár külföldön is teljesen páriaként kezelik kormányukat. Csak 2012 elejének nemzetközi sajtójából ollózva: immár "gőgös kis országként" írnak Magyarországról (Independent című brit újság), Orbán Viktort "arcátlanul pimasznak" mondják, aki kiüresíti a demokráciát (Die Welt német konzervatív lap), a magyarországi amerikai nagykövet pedig odáig megy, hogy a diplomáciai szokásoknak fittyet hányva nyíltan kijelentette: sokkal több mindent bírálnak a magyar kormányzat működésében, mint ami eddig nyilvánosságra került. Eközben fontosabb nyugati politikusok szinte már nem is jönnek Magyarországra, Orbánhoz. Orbánt pedig nem fogadják Washingtonban (ki sem utazik, tudja, hogy nincs esélye), s amikor 2011 decemberben a "nemzet golyóstolla" kint járt az Egyesült Államokban, mérvadó amerikai kormányzati illetékesekkel ő sem találkozott, csak a kinti magyar szervezetekkel. (Miközben természetesen az út költségét mi álltuk, a magyar adófizetők.)

S végül jöjjön még egy, valószínűleg még a fideszes „hívők” számára is döntő érv: maga Orbán is elismerte, hogy a 2010-es kormányváltáskor jó gazdasági állapotban lévő országot vett át az előző vezetéstől. A miniszterelnök 2010 július 23-án, az ATV-nek adott interjújában úgy fogalmazott: „Magyarország – még egyszer mondom –, a magyar gazdaság és különösen a magyar pénzügyi mutatók az EU legtöbb államánál sokkal jobb állapotban vannak. Még a legfájóbb dolog, az államadósság mértéke, ami olyan 80 százalék körül van, és szerintem az is magas, még az is inkább csak egy európai középmezőnyszám… Az európai gazdaságok körében a magyar gazdaság pozíciója jelenleg jó.” (megtalálható : Népszava- 2013. márc. 8., illetve – szó szerinti leírásban a következő linken http://akadalymentes.kormany.hu/hu/miniszterelnokseg/miniszterelnok/beszedek-publikaciok-interjuk/interju-orban-viktorral-az-atv-egyenes-beszed-cimu-musoraban-2010-julius-23)

S amikor ezeket a szavakat mondta, már nyilvánosságra került a fideszes Varga Mihály vezette “ csontvázkereső-bizottság ” jelentése, azaz Orbán még azzal sem védekezhet, hogy amikor ezt a kijelentést tette, még nem volt birtokában a teljes képnek : dehogynem!!! Már az állítólagos “ csontvázak tömegének ” ismeretében mondta jónak a magyar gazdaság helyzetét. Akkor hogy is van ez?

 

 

 

Megjegyzés:

- Ha csak ennyit hazudtak volna, nem lenne ekkora baj. Ha kétszer, tízszer ennyit hazudtak (és fognak is, ne legyen kétségünk), akkor sem lenne baj, ha az emberek azt mondanák: ELÉG!!!

Sajnos azonban a magyar népnél nincs hálásabb, ha uralkodni kell rajta. Ha nem lesz itt hamarosan forradalom, olyan mélyre kerülünk, amilyenre még nem volt példa. Nincs más kiút.

- A Fidesz-KDNP lételeme a hazugság,

amelynek jellegzetes produktumai öltenek testet a “a haza nem lehet ellenzékben” jelszóban, a “fülkeforradalomban”, a “NER”-ben, vagy a “nemzeti konzultációk” látszat akcióiban. Ők már az ellenzéki időszak elejétől, 2002-től kezdve a mai napig bezárólag hazudnak. Gondoljuk csak meg, hogy miféle politika építhető arra az alapállásra, amely hazug értékítéletet mond

(1) az ország aktuális, a Szoc-Lib. kormány alatti helyzetét,

(2) a Fidesz-KDNP ellenzék majdani kormányzati szándékait,

(3) az átvett ország kormányzati helyzetét és állapotát,

(4) a már hatalomra került kormány valós szándékait,

(5) a szövetséges EU Parlament és Bizottság állásfoglalásait és lépéseit,

(6) majd a rendszerváltás óta eltelt időszakot illetően is! Ez valójában egy totális hazugság-ömleny, amely révén óriási erőfeszítést tesznek arra, hogy a társadalom felébredése, feleszmélése időpontjáig eltakarítsák a potenciális politikai ellenfelet a hazai politikai élet színteréről. Semmi kétség afelől, hogy egy kalandorok által elfoglalt és sakkban tartott pártelit foglyaivá vált a párt, a párttagság, a pozíciót vállaló közkatonák, és maga az ország! Végezetül, létezik-e Európa nyugati felén olyan állam, amelynek a csúcs-, vagy kulcsvezetői egy szűk, egyetemi baráti-ismeretségi körből nő ki? Létezik még egy olyan kiválasztási rendszer, amely megengedi, hogy a lojalitás legyen az egyetlen döntő kiválasztási kritérium? Esetleg Afrikában, vagy Dél- és Közép-Amerikában, de Európa eme felén, ez nonszensz. Hiteles, bizonyító erejű bizonyítéka annak, hogy a magyar társadalom korruptságánál, polgárosodási deficitjénél és műveletlenségénél fogva képtelen volt felismerni és kitakarítani magából a politikai kalandorságot, az emberi és közéleti hitványságot.

Tehát:

a pszichopatákról gyorsan elterjedt szakmai körökben és mély igazságot takar: „Nem szeret, nem szorong, nem tanul.” Mármint a rossz tapasztalataiból.

Mindannyiszor elköveti mások jogainak megsértését, áthágja a szabályokat, ebből nem okul, soha nem érzi a felelősségét. A világ valahogy úgy jó, ahogy ő látja, saját rendezőelve, szabályai szerint él.

A pszichopaták nem csak a laikusokat képesek megtéveszteni. Sok szakember beszámolójából, esetleírásából kiderül, számukra is megtévesztő viselkedésük, manipulatív hajlamuk csapdája.

A Fidesz-KDNP természetesen nem is érti, mi a baj vele, hiszen ők mindeniknek jót akartak.

Összegzésül:

mit is takar a fogalom. Gyanú esetén figyelj nagyon, hogy hol húzod meg a határt másokkal szemben! Kételkedj, ne dőlj be a mentegetőzésnek, a lefegyverző kommunikációnak. Egészséges mértékig, de légy óvatos és körültekintő!

Mindig!

(Orbán Viktor saját bevallása szerint még sohasem hazudott, nekünk mégsem kellett sokat keresni a hantákat, amelyek elhagyták miniszterelnökünk száját. Orbán hazugságaiból ugyanis (a szélkakaskodásaihoz hasonló módon) többkötetes regényt lehetne írni...)

Pártoknak, ellenzéknek és a népnek (a civileknek):

Sokszor évekig tart, mire a manipulátorok (a jelen hatalom) áldozatai megelégelik a rabságot, segítséget kérnek és önmaguk védelmében cselekvésre szánják el magukat. A manipulátorok mellett az áldozatok elveszítik önbecsülésüket, saját igényeiket háttérbe szorítják, kiszolgálják a működésképtelen kapcsolatot, mivel felmentik a zsarnokot, sőt ragaszkodnak hozzá.

Sok esetben szó szerint feladják a személyiségüket. Abban a tudatban élnek, hogy egyedül csak ők érthetik meg a hatalmaskodókat, a másik nélkül egyikük sem lenne boldog vagy életképes. Ennek azonban túlságosan nagy ára van.

Eljött az ideje a változtatásnak!

Az első és legfontosabb lépés, hogy nézzen szembe mindenki a valósággal! Ismerje fel az agresszort és ne dőljön be a jól bevált taktikáknak!

Tudatosítsa saját gyenge pontjait, félelmeit, bizonytalanságait, amelyek kiszolgáltatottá tehetik a másikkal szemben és védje meg magát! Erősítse meg saját önbecsülését, fogadja el magát olyannak, amilyen. A változás alapja gyengeségeink elfogadása és a velük való szeretetteljes törődés.

Ne hagyják, hogy gyenge pontjukat a másik kihasználja vagy bűntudatot keltsen önökben. Legyen önértékelése alapja, hogy hibázhatnak, és hogy senki sem tökéletes. A hibák segítenek abban, hogy fejlődni tudjunk!

Ragaszkodjon mindenki a saját álláspontjához és jelölje ki a kapcsolat határait!

Ne a másik, hanem saját viselkedését igyekezzen megváltoztatni!

Ne fogadja el a nem kívánt viselkedéssel kapcsolatos mentegetőzést, mindig a tettet ítélje meg és következetesen utasítsa el, ami az Ön/Önök számára nem elfogadható. Készüljön fel az érzelmi csapdákra, amelyekkel a másik rendszeresen igyekszik elgyengíteni!

Csak egyenes válaszokat fogadjanak el!

A kifogásokkal ne foglalkozzanak!

Orbánék mesterien képesek felmenteni magukat. Mindig megmagyarázzák, mit miért tesznek, gyakran pedig a másikat teszik felelőssé cselekedeteik miatt.

Ne dőljön be senki - pláne, az ellenzék soraiból, a jól bevált trükknek többé!

Ne hagyják, hogy eltérítsék a tárgytól!

Kerülje a szarkasztikus, ellenséges hangvételt! Ha támadásba lendül, okot ad az ellentámadásra, így nehezebb mederben tartani a beszélgetést.

Saját nevében beszéljen (vagy a pártjáéban, ha az helybenhagyta megszólalását – pláne kényes ügyekben)!

Ne fogadja el, ha önt próbálják felelősségre vonni!

Ne vállaljon olyat, amit nem tud megtenni és ne várjon vagy kérjen olyat, amit a másik nem tud megtenni.

Törekedjen ésszerű egyezségre!

Figyelmeztesse a másikat, hogy a helytelen viselkedés terhét neki kell viselnie! Kérdezze kitartóan, mit kíván tenni az elfogadhatatlan viselkedés megváltoztatása érdekében!

Legyen őszinte magához! Vállaljon felelősséget saját szükségleteiért!

Ha a másik minden erőfeszítés ellenére sem változtat viselkedésén, és nem hagy más választást, lépjen ki a kapcsolatból! Lásd: Gyurcsányt, megtette!

Ha nem teszi, a másikat sem abban erősíti, hogy változtasson saját életén. Olyan felelősséget ne vállaljon át a másiktól, amivel nem önnek van dolga.

Ne feledje!

Nem azzal segít magának vagy a másiknak, ha kiszolgál egy nem működő kapcsolatot.



Szőke Emil:

még várom szerencsémet

 

reményem lassan elveszettnek hiszem

...mondják is

az élethez szerencse is kell...

a sok-sok évtized alatt egyszer sem éreztem

hogy volna

nem is tudom mi a titka

fizikai valómban

még

üldögélek ködben

...míg fiatal voltam

volt az mindig rózsaszínben

mára - oly szürke lett e léttel

hogy már a kávé gőzével is egybeleng

miként

a holnapért-égő

kényszere megérint

és árvaságra itt

ahogy

még bírva -

ám már

egy fényjelet sem küldene

...sem a zajokban

...sem a csendben

ennyire vaksin mégsem lehetek ma

hogy

mellettem elengedjem

ha lett volna

- ha valami/valaki lett volna

...legalább csaléteknek is elegendő

...legalább a méla-időt édesítő részre

nincs az - lehet-e az

egy ős fal tövében

hol

épp a tüskék rejtenek el

a „rozsdált sok zár alatt”

...a lét szépséghibája

volna az?

...de várok még

hogy jön valaki mégis egyszer

és tud majd egy igét” –

 

2017. 01. 15.

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 141
Tegnapi: 198
Heti: 841
Havi: 5 816
Össz.: 866 651

Látogatottság növelés
Oldal: Orbán és pszichopata társai...
Magam-emésztő - © 2008 - 2024 - magam-emeszto.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »