...mind fűszerrel
mazsolásan,
borban főzve, barnán
...mint a
matrózoknak a kocsmákban. --
Kitért arra is, hogy a pernyertes feleknek, ahogy a magyar bíróságokon, úgy Strasbourgban is ügyvédi munkadíjat ítélnek meg, a 2,7 millió forintot a bíróság állapította meg és nem találta túlzónak a mértékét.
A múlt hét elején még elszigetelt és elrugaszkodott ötletnek tűnő felvetésről a hét végére meglepetésre kiderült, hogy a kormány egyáltalán nem határolódik el attól – fogalmaznak.
Ez komoly aggodalomra ad okot,
mert a huszadik század közepén az emberi jogok nemzetközi védelmi rendszerét azért hívták életre, hogy az emberek legalapvetőbb jogai soha ne válhassanak egy állam önkényének tárgyává; a nemzetközi megállapodás felmondása ennek ellenkezőjét üzeni
-emelik ki.
Az EKINT álláspontja a kérdésben az alábbi négy pontban foglalható össze:
A strasbourgi bíróság döntése bírálható, de az Egyezmény felmondása nem tehető értelmes vita tárgyává.
- Az Egyezmény felfüggesztésének feltételei nem állnak fenn.
Katonai diktatúrában volt eddig csak példa az Európa Tanácsból való kilépésre és ezzel az Emberi Jogok Európai Egyezményének felmondására.
- Az alapvető jogok általános elvekként az uniós jogrend részét képezik úgy, ahogy az Egyezményből és az ahhoz kapcsolódó esetjogból következik.
- Az Egyezmény alkalmazásának esetleges felfüggesztése tehát a magyar kormány számára semmilyen politikai előnnyel nem jár, sőt viselnie kellene jogellenes lépése következményeit, de még az emberi jogok újabb sérelmei esetén a Magyarországgal szembeni jogi eljárásokat sem szüntetik meg. Ugyanakkor, ha ezt mégis megteszik, Magyarország nemzetközi megítélése bizonyosan tovább romlik.
Európában három állam van, amely nem csatlakozott az egyezményhez: a Vatikán mellett Koszovó és Fehéroroszország.
Kitért arra is, hogy olyan gyakorlati következménye is lehet a kilépésnek, hogy ha egy magyar bíró európai elfogatóparancsot ad ki, nem hajtják végre, mert az egyezmény értelmében csak olyan államnak adhatnak ki embereket, ahol garantálják az emberi jogokat. (Forrás 24.hu)
U.i: Kétség ne legyen - ha felvetődött, akkor kilépnek... felmondják az Egyezményt, ahogy a tárca szerint a Nyílt Kormányzati Együttműködést is...hivatkozási alap volt: a jó kormányzati gyakorlatok megvitatása helyett "egyes országok leckéztetésének terepévé vált, valós párbeszédet nem folytat, a tényeket elferdíti, és egyoldalú jelentéseket készít". "A jelentésekben a hazánkat folyamatosan bíráló úgynevezett civil szervezetek véleménye megjelent, a kormányzati választ azonban negligálták. Semmi értelme, hogy egy ilyen, az alapításkor kitűzött céloktól és elvektől teljesen eltért szervezetben fenntartsuk tagságunkat" – fogalmaztak Orbánék, a válaszban. Könnyebb megsértődniük (egyébként tudatos volt lépesük) mint a helyzetet normalizálni!
Szőke Emil:
a Világ közepén
„Mivel csak magyarul írunk mi,
nem írjuk ide mind a szót,
az idegent, a bókolót:
ezt már fölösleges itt tudni” -
Ám – amit gondolok, az sajátom,
értéke nem kisebbedik bennem,
miként érzem tartalmát lélekben,
bár – ijesztő, ahogy rásápad arcom -
...s végtelen, ha éppen képtelen-
résszel kimondani zajg' a szó,
de igazsága, így is halálig tartó,
és már nem álomszerűen...
...s átmeneti - mit kiírok magamból,
- így magyarul - mely a szívekben
békét nem, de haragot nevel
időmnek partján bírva még hallgatagon –
2017. 03. 28.